Študenti I. BB 2011

Lenka Červeňanská, študentka 1. ročníka


Za posledné obdobie ma čakalo veľa zmien. Väčšinou všetky vplývajú na mňa pozitívne. Celkom sa mi darí, čakala som, že to bude oveľa ťažšie, francúzština, ale aj všetko ostatné. Ale predsa je to ešte len začiatok, čiže to ťažké ma ešte len čaká. Veľmi pozitívne ma ladí, keď nejaký kamarát povie: „Povedz mi niečo po francúzsky.“ Ja sa len milo usmejem a začnem mlieť. Taktiež ma poteší, keď nejaký tretiak povie, že sú na 6. lekcii, kde sme mi boli po troch mesiacoch od začatia školy.
Negatívne ma ovplyvňuje ranné vstávanie do školy. Je to hrozné, ale pomaličky si na to zvykám. V osobnom živote nevidím žiadne zmeny, aktivity po škole mi tiež zostali, čo som veľmi rada, že mám aj nejaký pohyb.

 

 

Denisa Juhásová, študentka 1. ročníka


Vzhľadom na to, že som z Myjavy, tento rok bývam na internáte. Takže škola ovplyvnila aj môj pobyt mimo domu. A je to perfektné.
Francúzština je krásny jazyk, a preto som sa rozhodla ho študovať. Zo začiatku som si kládla otázku: „ Panebože! Čo som to spravila? Prečo som sa na toto dala?“ Postupom času som si však uvedomila, že svoje rozhodnutie vôbec neľutujem. Francúzština ma veľmi baví.
Na tejto škole sa mi páči štýl učenia. Je to omnoho zaujímavejšie a viac mi to dáva do života, ako predtým. Napríklad fyziku a biológiu som nemala veľmi rada, ale teraz je to inak. Hodiny fyziky a biológie sú zaujímavé a zábavné.
Som rada, že som sa dostala do takéhoto kolektívu. Sú tu skvelí ľudia.
Negatívne je asi iba to, že sa musím omnoho viac učiť, ale veď s tým som viac-menej počítala. Veď som na francúzskom bilingválnom gymnáziu.
A ešte mi vadí, že ráno idem dlho do školy (25 minút)


 

Michal Kalus, študent 1. ročníka


Za posledného polroka som si musel zvykať na veľa vecí. Nová škola priniesla nových ľudí, nové skúsenosti a zážitky a v neposlednom rade zmenila môj denný režim. Kým na ZŠ som nemusel cestovať a nemusel som sa ani nejako výnimočne pripravovať do školy, od septembra sa to zmenilo. Musím vstávať o šiestej ráno a cestovať a keď poobede prídem domov, tak sa musím aspoň pozrieť do toho, čo sme preberali. Ale v zásade to má na mňa dobrý vplyv. Vďaka učeniu a francúzštine si zapamätám viac vecí a nemusím sa bifľovať. Som rád, že som spoznal nových skvelých ľudí, či už spolužiakov, rovesníkov, alebo učiteľov. Vôbec neľutujem, že som sa na túto školu dal, aj keď predstava chémie vo francúzštine nie je vábivá, nemenil by som.