Štúdium v zahraničí

 

V spolupráci s Francúzskym inštitútom v Bratislave a odborom školstva v Poitiers vo Francúzsku strávili rok na strednej škole vo Francúzsku Ivana Gašparovičová, Denisa Pavlovičová, Michaela Bulková, Lívia Červeňanová a Alexandra Kohoutová. Tento rok tam budú študovať Lívia Červeňanová, Sandra Mešková a Matej Mikla.

 

Tomáš Macúch a Michaela Polláková študovali rok na strednej družobnej škole Lycée Charles Baudelaire v Cran-Gévrier vo Francúzsku.

 

Nové číslo „Šúdium vo Francúzsku“ Vám poskytne informácie o možnostiach štúdia vo Francúzsku. Nájdete v ňom taktiež dátumy uzávierok na podávanie žiadostí o štipendium francúzskej vlády, ktoré ponúka Francúzske veľvyslanectvo na Slovensku, ako aj podrobnejší popis k niektorým iným štipendijným programom.

 

Ak máte záujem študovať na jednej z najprestížnejších škôl v Európe aj vo svete - Sciences Po Paris (Parížsky inštitút politických vied), pozrite si ich internetovú stránku, kontaktujte nás, alebo sa nechajte inšpirovať jednou z našich absolventiek, Romanou Matouškovou.

 

Ak chcete po maturite pokračovať v štúdiu na prestížnej vysokej škole v Anglicku, nie je to až také zložité. Viac informácií nájdete na stránke www.oxbridge.sk

 

 

 

Francúzske veľvyslanectvo Bratislava

 

 

 

 

 

francúzska vlajka