I. BB Kto sme - prvé dojmy 2010/2011

Školský rok 2013/2014 IV. BB: 2. polrok

Školský rok 2012/2013 III. BB: 2. polrok

Školský rok 2011/2012 II. BB: 2. polrok

Školský rok 2010/2011 I. BB: 1. polrok2. polrok

 

Kto sú prví študenti 5-ročnej bilingválnej sekcie? Aké sú ich prvé dojmy?

 

Nikola Borisavlievič
Mám rád Francúzsko, najmä kvôli ich kultúre a zaujímavému jazyku. Preto som sa rozhodol ho študovať a dúfam, že ho v budúcnosti využijem. Rád cestujem po svete a občas hrám tenis.

 

Lenka Červeňanská
Som dievča, ktoré má rado hudbu, tanec, spev a neznáša ranné vstávanie do školy. Napriek tomu sa mi tu na škole veľmi páči, trieda je super a franina je síce ťažká, ale nádherná.

 

Gabika Dobiášová
Som (takmer) 16-ročné dievča, ktoré zbožňuje Three days grace a Harryho Pottera. Neznášam telesnú a fajčiarov, nemám rada zmeny. V škole sa mi v podstate páči, aj keď ešte som sa poriadne nestihla spamätať. Francúzština je úžasná.

 

Natália Gachová
Volám sa Natália. Mám rada šport, hudbu, internet, filmy, chodenie von s kamarátmi, spánok. Na tejto škole sa mi zatiaľ veľmi páči – francúzština a spolužiaci sú super.

 

Volám sa Ivana Gašparovičová. Mám rada cudzie jazyky, a preto som sem chcela ísť. Moje záujmy sú bedminton, plávanie, čítanie kníh, počúvanie hudby a chodenie von s kamarátmi. Hrám na klavír. Tancujem v tanečnej skupine. Francúzština je dosť ťažká, ale dá sa zvládnuť. Máme dobré profesorky, ktoré sú k nám milé.

 

Katarína Hlavatá

 

Silvia Holá

Som obyčajná baba, ktorá miluje zábavu, smiech, však sranda musí byť, aj keby na chleba nebolo. Zbožňujem spánok, dobré jedlo, hudbu svojich kamarátov atď. Túto školu som si vybrala preto, lebouž ma to na základnej nebavilo a chcela som skúsiť niečo nové, tažšie. Spočiatku som si myslela, že francúzština je strašne náročná, ale už som si zvykla a som rada, že som na tejto škole, lebo sú tu super ľudia.

 

Denisa Juhásová
Mám 14 rokov, rada športujem – jazdenie na koni. Na novej škole sa mi páči a aj francúzština ma baví. Mám rada vyprážaný syr a hranolky. Doma mám jednu fenku – Bady a mačku Paulínu. Rada chodím von.

 

Tereza Kacejová
Prišla som sem, lebo by som chcela vedieť po francúzsky. A keď sa to naučiť za rok, myslím, že je to super, aj keď je s tým veľa práce. Som rada, že som sem išla z 9. triedy – pre mňa to bol najlepší ročník z celej ZŠ a nechcela by som ho preskočiť.
Vo voľnom čase hrám florbal, kreslím, učím sa hrať na gitaru, počúvam hudbu alebo čítam knihy a venujem sa skautingu.
Myslím, že tu je lepšie ako na klasickej sekcii. Dúfam, že 1. Ročník zvládnem a takisto aj nasledujúce 4 roky.

 

Michal Kalus
V šestnástich rokoch mám, ako každý môj rovesník, široký záber obľúbených činností. Milujem pohyb, hudbu a trávenie času s priateľmi. V nepodstatnom rade však mám rád francúzštinu a Francúzsko – krajinu, ktorá mi učarovala na prvý pohľad. Mám rád spoločnosť zábavných ľudí, no niekedy sa najradšej zavriem pred celým svetom a o všetkom len tak premýšľam. Nemám rád hady a palacinky.

 

Volám sa Kristína Knuppová. Mám rada cudzie jazyky, aj preto som išla na túto školu. Francúzštinu som si obľúbila už po prvom dni, aj keď hneď bolo zrejmé, že to nebude najľahšie. Za jediné negatívum (zatiaľ) považujem každodenné šliapanie na 4. Poschodie. Neznášam pavúky, hmyz a potkanov.

 

Volám sa Saška Kopčanová. Bývam v Bánovciach a mám to tam veľmi rada. Rada spoznávam nových ľudí a milujem leto prežité s mojimi kamarátmi. Rada sa venujem plávaniu, futbalu a volejbalu, cez zimu i lyžovaniu. V budúcnosti by som chcela navštíviť Francúzsko a Ameriku, tak dúfam, že využijem tú francúzštinu a angličtinu, čo sa učím.

 

Veronika Kováčiková
Mám 14 a pol roka. Prvé dojmy z novej školy hodnotím (zatiaľ) veľmi pozitívne, profesori sú k nám (zatiaľ) veľmi milí. Francúzština mi už síce znie v mysli aj počas spánku, ale je to prežiteľné. Pauline je super!!! Hrám na klavíri, pijem zelený čaj a milujem pizzu, ale najviac moju sučku Dorotku. Mám rada tyrkysovú farbu a počúvam Európu 2.

 

Daniela Kozempelová
Mám 15 rokov. Na túto bilingválnu sekciu som prišla z 8. Triedy. Rada chodím von, kreslím a hrám na klavíri. V škole sa mi celkom páči. Je to tu ďaleko ťažšie ako na základnej škole, ale snáď si zvyknem. Chcem sa dobre naučiť francúzsky jazyk a potom veľa cestovať.

 

Kristína Kumová

Mám 14 rokov, milujem tanec, hudbu, módu, svojich priateľov, rodinu a svojho psa - Betku (nie nevyhnutne v tomto poradí). Prečo som sa rozhodla pre bilingvál? Ani sama neviem. Francúzština mi vždy prišla ako krásny, ale ťažký jazyk. Keď som prišla sem, potvrdilo sa mi oboje. Po 4 franinách za deň mi už je všetko jedno, ale triedna je milá a snaží sa, tak sa nemám na čo sťažovať.

 

Natália Likavčanová
Dievča milujúce knihy, klavír, jazz, tanec. Taktiež ju zaujímajú jazyky, história a kultúra rôznych národov a to je niečo, čomu by sa chcela v budúcnosti venovať. Nemá rada aloe vera a tie štyri poschodia, ktoré musí každý deň šliapať do triedy.

 

Daniela Pučkovicová

Volám sa Danka. Som trochu výbušná, ale za to k ľuďom milá. Sem tam mi jazyk vyjde na špacír. Teda si poviem, čo mám na srdci. Niektorí ľudia ma za to zbožňujú, iní nenávidia. Nuž ale nadovšetko milujem svojich kamarátov a moju malú Lady. Okrem toho mám rada kreslenie, behanie a moje dlhé telefonáty s kamarátmi. A aby som nezabudla, aj francúzštinu "zbožňujem". Nikdy sa neviem dočkať piatku, kedy sa aspoň trochu odreagujem. Ale aj napriek tomu odporúčam toto štúdiom každému.

 

Volám sa Jano Remenec
Prihlásil som sa na túto školu, lebo som sa chcel naučiť francúzsky jazyk. Hrám futbal (za FK Melčice –Lieskové), rád lyžujem, čítam knihy, účinkujem v DFS Kornička. Hrám na husliach (som na druhom cykle). Mám rád lasagne a Kofolu. Rád počúvam hudbu (folklór). Mám veľmi rád vojnové filmy, dobrodružné filmy a komédie. Nemám rád dychovku a iný folklór, okrem slovenského. Mám rád Inter Miláno, FC Liverpool, FC Crvena Zvezda a HK Dukla TN.