I. BB 2. polrok 2013/2014

Prehľad klasifikácie triedy I. BB za 2. polrok šk. roku 2013/2014

 

Prospeli s vyznamenaním: Kuník Oliver, Suchánková Kristína, Šnajdr Simon, Tomanková Kristína, Vdoviaková Natália

Prospeli veľmi dobre: 7 žiaci

Prospeli: 9 žiaci

 

Počet vymeškaných hodín v triede: 913
Priemer na žiaka: 43,48

Najmenej vymeškaných hodín: 0 - Šnajdr Simon

Najviac vymeškaných hodín: 136

 

Priemerný prospech: 1,89

Najlepší priemer v triede: 1,00 Tomanová Kristína, Vdoviaková Natália

Najhorší priemer v triede: 3,22
Trieda je v prospechu na 23. mieste z 30 tried na škole
Najlepší priemer na škole: 1,41 - II.D

Najhorší priemer na škole: 1,99

 

 

Predmet Priemer Najlepšia Najhoršia
Etická výchova 1,00 1 1
Náboženská výchova 1,00 1 1
Umenie a kultúra 1,05 1 2
Telesná výchova 1,62 1 3
Biológia 1,95 1 4
Francúzsky jazyk 2,05 1 3
Slovenský jazyk 2,05 1 4
Fyzika 2,24 1 4
Matematika 2,52 1 4
Chémia 2,57 1 4

    
 

 

Adámková Klaudia

Tento rok prešiel hrozne rýchlo. Príjmačky a zrazu prvý deň v škole (spomínanie na už bývalých spolužiakov, ktorí sedia na základke ako deviataci). A aj napriek tomu som spoznala veľa ľudí. Pri niektorých neľutujem, že som ich spoznala a pri niektorých, no, radšej nebudem komentovať. Úspechov je tento rok viac, v prvom rade som sa naučila po francúzsky, čo som aj prekvapená ako som to zvládla za desať mesiacov, ale môj najväčší úspech je asi DELF – Medzinárodná skúška z francúžštiny na ktorú som musela ísť do Trnavy, lebo z gymplu išla už len ma meilleure amie Peťka. A aj keď ešte nevieme výsledky pevne veríme, že budú diplomy. Zvládla som to na prekvapenie lepšie ako som čakala, takže ja som spokojná.

 

 

Cenkner Daniel

Úspešne som zvládol prvý ročník na bilingválnom gymnáziu i keď vysvedčenie nedopadlo presne podľa mojich predstáv, ale to už je teraz jedno. Za jeden z najväčších úspechov pokladám, že som sa naučil po francúzsky, že som spoznal veľa nových skvelých ľudí a zažil s nimi množstvo zážitkov na ktoré nikdy nezabudnem. Absolvoval som skvelý lyžiarsky a som veľmi šťastný, že po koncoročnom výlete nemám dvojku zo správania. Tento rok ubehol neskutočne rýchlo možno preto, že som ho strávil s úžasnými ľuďmi. Už sa veľmi teším čo nové prinesie ten ďalší.

 

 

Ďuráčiová Lenka

V tomto školskom roku som sa naučila namiesto slovíčka čo, používať slovíčko prosím. Nakúpila som si veľa oblečenia, spoznala som svoje tri najlepšie „kamošky“ a zisitila som, že pred písomkou sa nestačí len modliť ale aj sa učiť. Chalan ktorý sa mi páči mi „lajkol“ profilovku na facebooku a pozval ma von. Oficiálne môžem prehlásiť, že som na naučila variť a upiekla som svoju prvú tortu, ktorá ale skončila v koši. Zistila som, že aj keď si myslím, že toho učenia viac byť nemôže, mýlim sa. Podľa mamy mám väčšiu fantáziu a som lepšia vo výhovorkách. Naučila som sa, kedy mi chodia autobusy domov a kvetinka od babči k narodeninám stále žije, čo je pri mne veľký úspech. Ďalej som si zlepšila vzťahy medzi kamarátmi, začala som počúvať The Beatles a menej pozerám telku. Kamarát ma naučil jazdiť na motorke a prežila som to bez ujmy na zdravý. Od včera som začala behávať a zdravšie sa stravovať. Platonicky som sa zamilovala do Chucka Bassa a dopozerala som všetky série Gossip Girl. A nakoniec som zistila, že cestou do Prahy sa toho môže skutočne veľa zmeniť a prešla som prvým ročníkom.

 

 

Fraňová Nina

Nechcem tu už byť, neznášam to tu, chcem odísť. Presne toto by ste odo mňa počuli v 8.ročníku na základnej škole. Preto som sa rozhodla ísť na päťročné gymnázium v Trenčíne. Veľa som nad tým nerozmýšľala, len som išla na príjmačky a vzali ma. A za tento rok čo som tu, som nikdy nebola taká spokojná. Myslím, že môj život sa zmenil k lepšiemu. Dobre som sa naučila po francúzsky za čo veľmi pekne ďakujem pani profesorkám. Okrem toho som sa naučila byť viac zodpovedná a viac rozmýšľať čo je dôležité a čo nie, klásť si priority. Priznávam, spravila som veľa chýb, ale poučila som sa z nich. Zažila som skvelé veci, našla som si tu miesto. Najlepší priatelia, pekné zážitky, večierky a rôzne udalosti, to všetko tu na mňa čakalo. Som obklopená ľuďmi ktorí ma majú radi a pomáhajú mi. Sú úžasní, pri nich môžem byť sama sebou. Ale aby som však nepreháňala, boli tu aj ťažké chvíle. Hádky, problémy, nezhody, veľa učenia a neprajníci. Ale o čom by to bolo keby že je všetko ľahké? Treba sa občas potrápiť a zabojovať. Aj keď som bola niekedy smutná alebo stretla pár ľudí ktorým by som najradšej natrela hlavy medom a strčila im ich do úľa, rozhodne mi to tu stojí za to.

 

 

Goethals Kevin

Celý rok som sa učil francúžštinu a niečo som sa aj naučil. Zúčastnil som sa na celoslovenskej súťaži frankofónnych divadiel kde sme skončili druhí a na koncoročnom vysvedčení som mal trojky a jednotku z UMK.  Spoznal som strašne veľa super ľudí a zažil veľa zmien v mojom živote a vrátil som sa k svojmu koníčku – hadom.

 

 

 

Hájek Jakub

Úspešne a chvalabohu som opustil bývalú školu a úspešne som prešiel prvým ročníkom strednej. Registroval som sa na Instagram aj keď som sa zaprisahal, že to nikdy neurobím. Stal som sa zapredaným. Uznávam vieru v „yolo“. Našiel som tu super kolektív +/- s rovnakým myslením ako mám ja a úspešne som toto napísal cez prestávku. Týmto by som chcel povzbudiť budúcich prvákov, že učivo sa dá a úlohy sa dajú stihnúť cez prestávku alebo cestou v buse.

 

 

Hromník Jakub

Takže celkom úspešne som dokončil prvý ročník na bilingválnom gympli a vysvedčenie síce nebolo najlepšie, ale tak neprepadol som (ja viem, nie je to tak úspešné), tak ale, sám si za to môžem. Taktiež som spoznal veľa super ľudí, zažil s nimi nejednu zábavnú príhodu, naplno som si užil lyžiarsky atď. Spoznal som moju milú pani profesorku triednu. A konečne k úspechom. Za najväčší úspech považujem to, že som sa naučil francúzsky jazyk a celkovo dobre som obstál na testoch commun. Celkovo rok ubehol veľmi rýchlo, ale užil som si každú chvíľku a tak to plánujem aj do ďalších ročníkov.

 

 

Jando Matej

Začnem tými zo školy: prekvapivo dobre som sa naučil po francúzsky, na celoslovenskej súťaži frankofónnych divadiel sme skončili druhí, zistil som, že každá hodina má svoj koniec a na koncoročnom vysvedčení som mal samé jednotky a trojku z chémie. No a niečo z osobného života : spoznal som strašne moc super ľudí, dosť som cestoval a bol som s bratom na tripe v Ázii. Kúpil som si konverzy za 10€ a spravil som si hipsterskú nástenku. A nakoniec, zachránil som hrdličku spadnutú v ríne. No a teraz sa teším na jedno z najlepších liet môjho života.

 

 

Kováčiková Lucia

Tak teda poďme od začiatku. Pre mňa bol veľký úspech už len to, že som sa dostala na takúto školu. Po mesiaci som zistila, že to nie je prechádzka rúžovou záhradou a že sa musím aj učiť. Našťastie som prvý polrok ako tak zvládla. Nehovorím, že najlepšie ale je dôležité, že som to zvládla. Nebola som veľmi spokojná so svojim vysvedčením a preto som začala od druhého polroku na sebe pracovať. Teraz som so svojím vysvedčením spokojná, som na strednej a mám jednotky a dvojky. Pamätám si, ako mi na začiatku ľudia vraveli, že je to veľmi tažká škola, že to nebudem zvládať, budem sedieť len nad knihami atď. Náhodou som to zvládla chválitebne, ale bol to ťažší rok ako tie na základnej. S trochou snahy a záujmu to však išlo. V škole som si našla úžasných kamarátov a tri najlepšie priateľky, ktoré vždy stoja pri mne. Konečne som dospela (ja viem, že nie, ale rada si to nahováram.) Končím prvý ročník a prichádza ďalší ale som šťastná pretože sa teším na ďalšie... školské výlety (ak ste mysleli na učivo, tak to ste sa pekne zmýlili).

 

 

Krkošková Nataša

Prežila som prvý ročník počas ktorého sa toho stalo neskutočne veľa. Počas tohto roku som naozaj viac krát pochybila, či bol bilingvál správna voľba, ale teraz, po úspešnom absolvovaní som si uvedomila, že je. Za rok sme naozaj veľmi pokročili vo francúžštine a našla som si kamarátov s ktorými zdieľame najlepšie zážitky. Počas ďalšieho štúdia ma navždy budú sprevádzať spomienky na imatrikulácie, lyžiarsky, ples, koncoročný výlet do Prahy (vyviazla som iba s pokarhaním!) a mnoho ďalších. Počas roka som pokorila všetky hry a nahrala osobné rekordy, prečítala som asi tonu kníh a začala som viac písať. Neviem si predstaviť, že by mi bolo lepšie. A vôbec, po prvých desiatich mesiacoch som tu a žijem. Tomu ja hovorím úspešný rok.

 

 

Kuník Oliver

Za tento rok sa toho udialo mnoho. Hneď ako som nastúpil na gympel som zistil, že to nebude také ľahké ako na základke. Prejsť prvým ročníkom na bilingválnej sekcii bola výzva, ktorú som zvládol a dokonca s vyznamenaním. Počas roka som spoznal veľa geniálnych ľudí ako našu triednu pani profesorku Botkovú, pani profesorku Liptákovú a mojich terajších spolužiakov. Zo začiatku som bol trochu v rozpakoch, či som urobil správne rozhodnutie keď som sa rozhodol študovať francúzštinu ale teraz si myslím, že to bolo moje najlepšie rozhodnutie.

 

 

Lekl Aleš

Som rád, že som úspešne prešiel prvým ročníkom bilingválnej sekcie a dúfam, že zvládnem aj tie ďalšie roky. Spoznal som veľa nových a dobrých ľudí s ktorými viacmenej dobre vychádzam a chcel by som aby to tak bolo aj naďalej.

 

 

 

 

 

Mizeráková Miroslava

Za tento rok som síce nenazbierala veľa úspechov, ale aj to málo je fajn, keďže som antitalent. Takže, biológiu som si opravila z trojky na jednotku, upiekla som koláč bez ujmy na zdraví konzumentov, začala som jesť mäso (na radosť mojich rodičov) a prvý krát som na telesnej preskočila cez kozu oboma spôsobmi.

 

 

 

 

Puschenreiter Marián

Na Gymnáziu Ľudovíta Štúra som si našiel nových kamarátov a j v mojej, aj v iných triedach. Úspešne som ukončil prvý ročník na bilingválnej sekcii. Stal som sa Hc healerom SoO raidu v WoW – MoP, zatiaľ som prežil celý školský rok bez poznámky alebo napomenutia zo správania. A aby som nezabudol, zachránil som vtáčatko ktoré vypadlo z hniezda(áno, vážne). No a teraz také celkové zhrnutie, tento rok bol zábavný ale aj smutný. A viem, že som toho moc nespravil.

 

 

Schery Ján

Úspešne som absolvoval prvý ročník a som celkovo spokojný aj s vysvedčením. Poupratoval som celý dom a naučil som bratranca hrať futbal. Som nadšený z novej školy a nových kamarátov.

 

 

 

 

 

Spaček Oliver

Neprepadol som!

 

 

 

 

 

 

 

Suchánková Kristína

Spoznala som veľa nových ľudí a nájde sa medzi nimi aj zopár super kamošov. Naučila som sa ako tak po francúzsky a skúšala som sa pochopiť matematiku a fyziku (aj keď som nezaregistrovala žiadne zmeny). Prežila som hodiny francúžštiny bez väčšej ujmy na zdraví a naučila som sa ignorovať sprostosť ľudí. Zistila som, že najlepších kamošov stretnete vo chvíli keď to najmenej čakáte a užívam si život.

 

 

 

Sušilová Petra

Môj prvý rok na novej škole dopadol celkom dobre. Prechod na strednú školu bol dosť cítiť, no keďže sa mi francúzština páči a baví ma, ubehol celý rok rýchlejšie. Spolu s nástupom do prvého ročníka pribudlo aj viac zodpovednosti a stala som sa viac samostatná, keďže cez týždeň bývam na internáte. Spoznala som veľa nových ľudí a získala nové priateľstvá. Svoje znalosti z francúzštiny som si bola vyskúšať spolu s mojou spolužiačkou a veľmi dobrou kamarátkou Klaudiou na skúškach, pre získanie diplomu DELF v Trnave a francúzsky test Commun som úspešne zvládla na 2. Na lyžiarskom výcviku som sa naučila lyžovať, keďže som sa venovala iba snowboardingu. Za tento rok som nenazbierala veľa úspechov, no je to len prvý rok a dúfam, že sa to v budúcnosti zlepší, predsa len som nevedela, aké to bude. Začiatky sú predsa najhoršie, no nie?

 

 

Šnajdr Simon

Tak za môj najväčší úspech považujem už len to, že som sa dostal na gympel. Ďalej som na seba hrdý, že som sa donútil sadnúť si za knihy a učiť sa, lebo aj keď to tak nemusí vyzerať, ja som vlastne veľmi lenivý človek. Som rád, že som tento rok prežil viac menej bez psychickej ujmy na zdravý a že som tento rok vydržal s mojou šialenou, divnou (nie že by som ja nebol divný) ale aj tak super triedou. Nakoniec to na čo som pyšný najviac je, že som začal čítať knihy.

 

 

Tomanková Kristína

Som spokojná so svojím prvým ročníkom pretože som sa naučila po francúzsky, čo bolo veľmi ťažké a dokonca som skončila som samými jednotkami, čo ma príjemne prekvapilo. Taktiež som spoznala veľa úžasných ľudí a zažila skvelý lyžiarsky. Tento rok bol naozaj prelomový a nemyslím, že naň niekedy zabudnem.

 

 

 

 

Vdoviaková Natália

Tento školský rok bol jedno veľké prekvapenie. Najprv som ani netušila, že sem pôjdem a keď už som tu bola očakávala som veľa šprtov a prísnych učiteľov. Na moje prekvapenie ma čakali normálni ľudia a celkom príjemní učitelia. Stal sa z nás skvelý kolektív, spoznala som veľa úžasných ľudí a prešla som so samými jednotkami! Dokonca som sa ako tak naučila francúžštinu a prežila som naše výlety bez ujmy na zdravý. Myslím, že tento rok bol plný zážitkov a dúfam, že to tak bude pokračovať aj po ďalšie roky.