Barbora Arbetová

"Francúzština naďalej ovplyvňuje môj každodenný život."

- študentka na Univerzite Komenského a zároveň študentka na Université de Lorraine v rámci dvojitého diplomu

- pracuje v medzinárodnej firme vo francúzskom tíme

 

Napriek tomu, že som si to ešte počas svojho štúdia plne neuvedomovala, štúdium na francúzskej bilingválnej sekcii bolo pre mňa nepochybne plusom. V prvom rade mi bilingválna sekcia ponúkla možnosť naučiť sa francúzsky jazyk na oveľa vyššej úrovni v porovnaní s ľuďmi ktorí sa učili francúzštinu na obyčajnom gymnáziu alebo v jazykovej škole. Okrem toho bol pre mňa plusom systém výučby, ktorá bola zameraná viac na pochopenie jednotlivých predmetov ako na memorovanie kvanta vedomostí, vďaka čomu si veľa praktických vecí pamätám dodnes. Taktiež stále viem ako sa povie pažerák alebo polčas rozpadu po francúzsky.

Francúzština naďalej ovplyvňuje môj každodenný život, keďže som v rámci môjho bakalárskeho štúdia absolvovala francúzsky program medzinárodného manažmentu. Teraz som študentkou prvého ročníka magisterského štúdia na Univerzite Komenského a zároveň študentkou na Université de Lorraine v rámci dvojitého diplomu, čiže francúzštinu využívam v škole aj naďalej. Absolvovala som aj výmenný program Erasmus v Lyone a na ďalší sa chystám už onedlho do Nancy.

Okrem školy využívam francúzštinu aj v práci Pracujem v medzinárodnej firme vo francúzskom tíme, takže je mojou dennou náplňou práce komunikácia vo francúzštine s mojimi kolegami, takisto ako aj s klientmi firmy.

V osobnom živote využívam francúzštinu taktiež, napríklad počas môjho Erasmu som sa pravidelne stretávala s mojou korešpondentkou, s ktorou som sa zoznámila vďaka výmene počas gymnázia a taktiež som mala možnosť opäť navštíviť Annecy, ktoré mám veľmi rada.