Ing. Mária Tinková, zástupkyňa riaditeľa školy, ekonomika, informatika

Názov kurzu: TEL - Technology Enhanced Learning
Termín konania kurzu: 4. - 15. október 2021
Miesto konania kurzu: ETI Malta, MALTA

 

Tento kurz je určený pre pedagógov a iných odborných zamestnancov školy, ktorí by si chceli na vlastnej koži vyskúšať rôzne softvéry a online nástroje, aby mohli využívať nové technológie vo vyučovacom procese a zároveň oprášiť svoje vlastné používanie angličtiny. Nevyžadujú sa žiadne špecializované znalosti okrem základných znalostí používania programu Microsoft Word a používania internetu.

Celé vzdelávanie bolo zamerané pre súčasné potreby dištančnej výuky. Ako využívať rôzne aplikácie nielen na výuku, ako zaujať žiakov, komunikáciu medzi učiteľom a žiakom, tvorba projektov a pod. Počas tohto kurzu bola predstavená široká škála voľne dostupných technológií a prácu s nimi.

Našu skupinu tvorili učitelia z Poľska, Česka, Slovenska a Nemecka.

Kurz trval dva týždne. Každý deň sme začínali o 9.00 a končili o 13.30.   Škola nám zabezpečila program 2x do týždňa. Bolo to spoznávanie pamiatok a kultúry ostrova Malta.

Malta nie je až taký veľký ostrov a za dva týždne som ho prešla celý. Na ostrove dobre fungovala mestská doprava na znamenie. Cena jednej jazdy stála 2 eurá. Ja som si kúpila týždenný lístok za 21 eur.

Najlepšie a najrýchlejšie spoznávanie ostrova bola  dopravou Hop-on hop-off bus. Boli vytvorené dva okruhy severný (modrý autobus)  a južný (červený autobus). Okruhy mali zastávky pri pamätihodnostiach alebo zaujímavých miestach. Kde ste chceli mohli ste vystúpiť, pozrieť  a nastúpiť na ďalší autobus. Premávali každú pol hodinu. Cena jedného okruhu stála 20 eur.

Ľudia na ostrove boli veľmi priateľskí a disciplinovaní. Protipandemické opatrenia brali vážne a vyžadovali to aj od turistov.

Najzachovalejšia kultúrna pamiatka bolo mesto Mdina. V minulosti to bolo hlavné mesto Malty.

V súčasnej dobe je hlavné mesto Valleta. Tam som navštívila múzeum vojny, zbrojnicu maltézkych rytierov, katedrálu sv. Jána (úžasné umeleckého dielo), bočná chrámová loď katedrály sv. Jána ukrýva klenoty svetovej maľby ako Carravaggiove stínanie sv. Jána Krstiteľa a sv. Hieroným,  parlament, pevnosť St Elmo, prístav.

Odborný kurz bol pre mňa veľmi cenným poznaním, kde som sa zase zdokonalila v anglickom jazyku. Po absolvovaní kurzu som obrdžala certifikát o absolvovaní kurzu. Bola to pre mňa veľká inšpirácia pokračovať v ďalšom štúdiu a vo využití jazyka na mojich predmetoch.

Aj vďaka tomuto kurzu sme sa so žiakmi zapojili do výzvy o grant, vyhrali sme ho a prerobili učebňu. Dostali sme od firmy Yanfeng 1000 dolárov, škola prispela rovnakou čiastkou na rekonštrukciu triedy.

 

 

Súbory na stiahnutie