RNDr. Denisa Bíliková, matematika, informatika

Názov kurzu: Social media and web solutions
Termín konania kurzu: 22. 10.  - 02. 11. 2018
Miesto konania kurzu: Florencia, Taliansko 

 

Koncom októbra a začiatkom novembra som sa zúčastnila projektu Erazmus, tentokát som si vybrala kurz pre učiteľov v nádhernom toskánskom meste Florencia. Kurz sa začínal 22. októbra a trval dva týždne. Boli to dva týždne nabité informáciami a zážitkami v prostredí krásneho historického mesta. Môj kurz mal názov Social media and web solutions a bol zameraný na používanie rôznych typov programov a aplikácií na zvýšenie záujmu žiakov a atraktivity hodiny. Lektori nám ukázali rôzne výučbové prostredia, sociálne siete a kvízy, vytvárali sme webové stránky, naše vlastné kvízy a materiály pre študentov.

Na kurze som bola v skupine spolu s učiteľmi z Rumunska, Lotyšska, Nemecka a Bulharska, s ktorými som absolvovala aj mimoškolské aktivity, ako napríklad prechádzky po Florencii so sprievodcom, návšteva Sieny a Moltepulciana, či lekcie jógy.  Komunikatívnym jazykom bola angličtina, takže okrem vedomostných znalostí som sa zároveň zdokonalila aj v anglickom jazyku.

Po príchode domov som na našej škole zrealizovala prezentáciu pre mojich kolegov, kde som ich oboznámila so všetkým, čo som sa počas môjho pobytu naučila  a zároveň som tieto nástroje začala využívať na svojich vyučovacích hodinách.

Súbory na stiahnutie