Paula Krajčová

"V okolí Trenčína neexistuje škola, ktorá by človeka lepšie pripravila na ďalší študijný či pracovný život."

 

- pracuje v medzinárodnej firme na pozícii "demand planner" pre francúzsky trh

 

Na bilingválne gymnázium som sa rozhodla prestúpiť zo základnej školy, keď som mala len jedenásť rokov. Bola to najlepšia voľba, aká vtedy pre mňa existovala, a stále si myslím, že v okolí Trenčína neexistuje nič, čo by človeka lepšie pripravilo na ďalší študijný, či pracovný život.

 

Je pravda, že to nebolo vždy ľahké, no nemenila by som. Prežili sme kopec dobrodružstiev, pri ktorých sme stihli dospieť a zistiť, že chceme ďalej rásť. Motivácia, ktorú mi gymnázium dalo, ma doteraz neopustila. Stretla som veľa skvelých ľudí, či už medzi učiteľmi, alebo spolužiakmi, s ktorými sa doteraz stretávame, aj po takmer desiatich rokoch.

 

Záľuba vo francúzštine ma priviedla k jej štúdiu na vysokej škole a následne k práci v medzinárodnej firme, kde momentálne zastávam pozíciu "demand planner" pre francúzsky trh. Nebyť toho, že sa jazyku intenzívne venujem od strednej školy a toho, že mi dalo gymnázium všeobecný prehľad v iných predmetoch, ako aj zmysel pre zodpovednosť, myslím, že by som mala oveľa menšiu šancu robiť v živote to, čo ma baví.