Európsky parlament a ZAMUN 2014

Farrah Hassan, Paulína Jalakšová a Darina Ujová (oktáva) a  Eva Hlavatovičová, Michal Kalus, Kristína Knnupová, Veronika Kováčiková a Natália Likavčanová (IV. BB) sa zúčastnili simulácia Európskeho parlamentu v Bratislave organizovaného Francúzskym inštitútom v Bratislave a Science-Po v Dijone, Francúzsko.

Eva Hlavatovičová, Farrah Hassan a Darina Ujová postúpili do medzinárodného (už nesúťažného) kola súťaže Európsky parlament v Dijone organizovanej Francúzskym inštitútom v Bratislave a prestížnou vysokou školou Science-Po v Dijone.

 

V dňoch 6. až 10. mája 2014 som sa zúčastnila simulácie európskeho parlamentu vo Francúzsku v Dijone. Táto študentská aktivita bola organizovaná vysokou školou Sciences PO ( so sídlom vo Francúzsku ), ktorá robila výber študentov prihliadajúc na aktivitu a výsledky slovenského kola simulácie Európskeho parlamentu.
Počas týchto dní som absolvovala prehliadku mesta Dijon, spoznala som študentov z Českej republiky, Poľska a Francúzska. Simulácie sa zúčastnilo 150 študentov z rôznych krajín Európy. Našou úlohou bolo prijať a odhlasovať zákony a taktiež upraviť a prispôsobiť ich rovnakým spôsobom ako poslanci parlamentu Európskej únie. Na tejto simulácii boli prítomní poslanci politických strán Francúzska, profesori vysokej školy Sciences PO a taktiež študenti tejto školy.


Eva Hlavatovičová

 

Katarína Hlavatá a Kristína Kumová (IV. BB) a Paulína Jalakšová a Darina Ujová(oktáva) sa zúčastnili medzinárodného modelového zasadnutia OSN na konferencii ZAMUN 2014 v Žiline