RNDr. Denisa Bíliková, matematika, informatika

jazykové kompetencie získané v Anglicku som využila na hodinách matematiky, so žiakmi som komunikovala v slovenčine aj angličtine. Tu sú ukážky niekoľkých:

Matematika

My beautiful two weeks in London

Posledné dva júlové týždne som strávila na jazykovom pobyte v Londýne v rámci projektu Erazmus. Do Londýna som dorazila 18. júla ráno, takže som mala dosť času sa zorientovať, kúpiť si Oyster card na metro a nájsť si svoj internát v blízkosti krásneho Regent’s parku. Moje ubytovanie bolo len 15 minút chôdze od jazykovej školy. Vybrala som si školu v centre mesta LSI London, ktorá bola blízko British museum.

Prvý deň sme všetci noví študenti vypracovali vstupné testy a absolvovali ústne pohovory s učiteľmi a a na základe výsledkov sme boli zaradení do jednotlivých úrovní a kurzov. Dosiahla som úroveň B1 a dostala som sa do skupiny s vynikajúcim učiteľom Martinom, s ktorým sme sa nikdy nenudili. V našej skupine bolo asi 12 študentov všetkých vekových skupín z rôznych kútov sveta, zo Španielska, Číny, Švajčiarska, Francúzska, Turecka,...  Každý deň škola mala škola poobede pripravený pre študentov program, kedy sme spolu s učiteľmi navštívili rôzne zaujímavé miesta Londýna.  Boli to krásne dva týždne, kedy som sa chodila do školy, prechádzala sa po Londýne, navštívila múzeá a galérie. Najsilnejším zážitkom bola návšteva divadla Queen’s theatre a najdlhšie hrajúceho muzikálu na svete Les Misérables. Posledný deň som od riaditeľa školy obdržala certifikát o absolvovaní kurzu, rozlúčila sa so spolužiakmi aj učiteľmi a už ma čakala len cesta domov.

Jazykový kurz v LSI London spolu s časom stráveným vo veľkomeste plnom možností mi veľmi veľa dali. Mám nezabudnuteľné spomienky, spoznala som veľa úžasných ľudí a hlavne som odbúrala svoj stres z komunikácie v angličtine, keďže celý čas som bola nútená rozprávať po anglicky v škole aj mimo nej. Zároveň som sa veľa naučila počas hodín výuky, nové slovíčka, gramatiku, britské zvyklosti, ale aj zaujímavosti a odlišnosti iných kultúr